Ali Gül
Hukuk Bürosu

Pro Bono

Pro bono ifadesi latince “toplum yararına, toplumun iyiliği için” anlamına gelen bir deyimdir. ABD ve Avrupa’da hukuk bürolarının dezavantajlı kişi ve gruplara sunduğu pro bono hizmeti ise herhangi bir ücret talep etmeden bu kişilere hukuki destek ve dava takip hizmeti sunulması anlamına geliyor.

Ali Gül Hukuk Bürosu olarak, Türkiye’de pek yaygın olmayan bu hizmeti vatandaşlarımıza sunmayı ve pro bono kültürünün ülkemizde yerleşmesini sağlamayı bir görev olarak omuzlarımızda hissediyoruz.

Avukatlık mesleği, diğer mesleklerden farklı olarak kamusal bir nitelik taşır. Adaleti aramanın avukatların en temel amaçlarından biri olduğunun ve toplumumuza borçlu olduğumuzun bilincindeyiz. Bu niyetle titiz ve kaliteli hukuki hizmete toplumdaki dezavantajlı kişi ve grupların da ulaşabilmesini sağlıyoruz.

İş gücümüzün belirli bir bölümünü pro bono davalara ayırıyoruz. Çalışanlarımızın yılda en az bir kere bir pro bono davasıyla ilgilenmesini istiyoruz.

Pro bono hizmetimizi ifade özgürlüğü ihlal edilen ve maddi durumu yetersiz olan kişiler için sunuyoruz. Şimdilik bu kapsamla verdiğimiz pro bono hizmetimizi ilerleyen dönemlerde daha farklı gruplara da sunabilmeyi amaçlıyoruz.

İfade özgürlüğünüzün ihlal edildiğini düşünüyorsanız ve maddi durumunuz yetersizse, ücretsiz olarak davanızı takip edebilmemiz ve hukuki hizmet sağlayabilmemiz için aşağıdaki formu doldurmanızı rica ediyoruz.

Başvuru için tıklayın.