Ali Gül
Hukuk Bürosu

Hasan Çakan

Yönetici Avukat

Ali Gül Hukuk Bürosu’nun yönetici avukatı olan Hasan Çakan, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Çalışma hayatına çok uluslu bir şirketin hukuk departmanında başlayan Hasan Çakan, 2019 yılından beri Ali Gül Hukuk Bürosu’nda çalışmaktadır. O tarihten bu yana çok uluslu ve yerel şirketler ile dernek ve vakıflara hukuki hizmetler sunmaktadır.

Hasan Çakan, çalışmalarını sözleşmeler hukuku, fikri mülkiyet hukuku, reklam hukuku, tüketici/e-ticaret hukuku ve rekabet hukuku alanlarında yoğunlaştırmıştır. Özellikle ticari sözleşmelerin hazırlanması ve sözleşme görüşme süreçlerinin yürütülmesi, fikir ve sanat eserlerine ilişkin hak yönetim süreçleri ve bunlardan kaynaklanan uyuşmazlıklar, kozmetik, gıda ve sağlık reklamlarının incelenmesi ve idari dava süreçlerinin yürütülmesi, rekabet hukuku ve e-ticaret hukuku uyum projelerinin yönetilmesi, tüketici hukuku ve özellikle iş yeri dışında satış/doğrudan satış mevzuatından kaynaklanan uyuşmazlıklar ile ticari sözleşmelerden kaynaklanan uyuşmazlıklarda deneyimlidir.

Hasan Çakan, İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans programında öğrencidir. Rekabet hukukunun yeni sorunlarıyla ilgili tez çalışmasını sürdürmektedir. Yüksek lisans programının bir döneminde Universität zu Köln’de eğitim almıştır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.